Erzurum - Keban Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Keban Hakkında
Keban Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Keban otobüs bileti satan firmaları, Keban otobüs bilet fiyatları, Keban otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Elazığ, Keban

Keban, Elazığ’a 46 km uzaklıkta yer almakta olup Keban Barajı ile tanınan tarihi bir şehirdir. Doğusunda Elâzığ, batısında Arapgir ilçesi, kuzeyinde Tunceli Çemişgezek ilçesi, kuzeybatısında Ağın, güneyde ise Baskil ilçesi yer almaktadır. Elazığ’dan otobüsle ulaşımın çok rahat olduğu Keban’da, Keban Baraj gölü 125 km uzunluğunda olup, 30,1 milyar m3 hacminde ve günlük ortalama 635 m3/sn debisiyle Türkiye`nin 2. büyük suni gölüdür. Keban barajının yapımı sırasında İstanbul Üniversitesi ve ODTÜ tarafından yapılan kazılarda bulunan arkeolojik malzemeler Keban ve çevresinin tarihine önemli ölçüde ışık tutmuştur. Kazılarda çıkan bulgular Elazığ Arkeoloji ve Etnografya müzesinde sergilenmektedir. 

Keban’da Gezilecek Yerler

Elazığ’dan kolaylıkla otobüs ile ulaşabileceğiniz Keban’da öncelikle Keban Barajı Gölü, Yusuf Ziya Paşa Külliyesi, Denizli Kervansarayı, Ermeni Kilisesi gezmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Keban Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus