Erzurum - Kurtalan Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Kurtalan Hakkında
Kurtalan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Siirt’in en güzel ilçelerinden biri olan, Kurtalan otobüs bileti satan firmaları, Kurtalan otobüs bilet fiyatları, Kurtalan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Siirt, Kurtalan

Siirt ilçesi Kurtalan, 1514 yılında Çaldıran Savaşı’ndan sonra Türk topraklarına katılmıştır. Siirt’e 32 km uzaklıkta bulunan Kurtalan, Zengan Tepesi’nin eteğinde yer alan derenin her iki yakasına yerleşen aileler tarafından kurulmuştur.  İlçede eski tarihi yapılardan Erzen Kenti kalıntıları da bulunmaktadır. Dicle Nehri kıyısında yapılan arkeolojik kazılarda çıkarılan antik liman da ilçenin önemli tarihi eserlerindendir. 

Kurtalan Gezilecek Yerler  

Siirt’in benzersiz ilçesine en uygun Kurtalan otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Erzen Ören Yeri

-          Kurtalan Köprüsü

-          Çattepe Höyüğü

-          Kurtalan Antik Limanı

-          Erzen Antik Kenti

En Çok Tercih Edilen Kurtalan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus