Erzurum - Narman Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Narman Hakkında

Narman Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurumun en güzel yönlerinden olan, Narman otobüs bileti satan firmaları, Narman otobüs bilet fiyatları, Narman otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum,
Narman 
Narman, Erzurum ilinin kuzeydoğusunda, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinin kesiştiği noktada bulunan bir ilçedir. Kuzeyinde Oltu, doğusunda Sarıkamış, güneyinde ise Pasinler ilçeleri yer almaktadır. Narman, Erzurum il merkezine 90 km. uzaklıktadır. Yüksek dağların arasında bulunan Narman ilçesinin iklimi Erzurum geneline bakıldığında oldukça ılık geçmektedir. Karadeniz bölgesine yakın olduğundan karadeniz iklimine benzer bir iklime sahiptir. İlçenin en önemli ekonomik faaliyetleri, tarım ve hayvancılıktır. Son dönemlerde peynir üretimi ve tavuk yetiştiriciliği de yapılmaya başlanmıştır.

Narman’ın en önemli turistik yapısı Narman Peribacaları’dır. Narman otobüs bileti alarak bu eşsiz güzelliğin olduğu bölgeye bir gezi planlayabilirsiniz. Narman Peribacaları,  2 ile 3 milyon yıl öncesinde oluşmaya başlamıştır. Peribacları, Rüzgar ve yağmur gibi doğa olaylarının yarattığı aşınma ile oluşmuşlardır. Bu bölgenin daha önceden bir göl olduğu düşünülmektedir. Daha sonra gölde oluşan çökmelerin Peribacaları’nı oluşturduğu tahmin edilmektedir. Narman Peribacaları’nın  bulunduğu vadi, Amerika’daki ünlü Colorado Kanyonu’na benzetilmektedir. 6300 hektarlık bir alan yer alan Peribacaları, Erzurum’un en önemli doğal güzelliklerinden bir tanesidir.

 

En Çok Tercih Edilen Narman Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus