Erzurum - Olur Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Olur Hakkında

Olur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Olur otobüs bileti satan firmaları, Olur otobüs bilet fiyatları, Olur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Olur

Erzurum’un en kuzey noktasında bulunan ilçenin güneyinde Oltu ve Şenkaya ilçeleri bulunmaktadır. Doğusunda Ardahan ve batısında ve Artvin bulunmaktadır. İlçede genel olarak Karadeniz kültürü hakim olsa da iki kültürün de beraber yaşandığı nadir yerlerden biridir.

İlçede çok sayıda doğal güzellik bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde bulunan platolar görülmeye değerdir. Aynı zamanda ilçede çok sayıda dağ bulunmaktadır. Bunlar Akdağ, Zamp Dağı, Sarıbaba Tepesi ve Pancarlı Tepesidir. Çoruh Nehri’nin bir kolu olan Oltu Çayı bu ilçenin içinden geçmektedir. Bu çay etrafında bulunan mesire yerleri ilçe halkının dinlenme noktalarıdır. Ayrıca çevre ilçelerden gelenlerin de uğrak yeridir. 

Olur’da Gezilecek Yerler

İlçenin ilk yerleşim yeri olarak ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Ama yapılan kazı çalışmalarında çok sayıda tarihi eser bulunmuştur. Bu kazı çalışmaları yüzyıllar öncesinde de burada medeniyetlerin yaşadığını göstermektedir. Bu tarihi eserler arasında çok sayıda kaleler ve kiliseler bulunmaktadır. İlçeye bağlı Keçili köyünde bulunan Vank Kalesi bunların en önemlisidir. Bu kaleyi yerinde görmek için Olur otobüs bileti almanız yeterli. 

En Çok Tercih Edilen Olur Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus