Erzurum - Payas2 Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Payas2 Hakkında

Payas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Payas otobüs bileti satan firmaları, Payas otobüs bilet fiyatları, Payas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Hatay Payas

Payas bölgesinde medeniyet neredeyse insanlık zamanı kadar eskidir. Anadolu’yu Suriye ve Ortadoğu’ya bağlayan en elverişli yol güzergâhı üzerinde olması sebebiyle tarihin her döneminde Payas bölgesi stratejik olarak önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur. 
Payas’ın eski çağlardaki adı Baias´tır. Ondan sonra Bayyas, Bayas ve en son olarak da bugünkü ismi olan Payas adını almıştır. Antik çağlara ilişkin elimizde çok fazla girdi yok. Ancak Karbeyaz tarafındaki birçok mezardan Payas’ın Hititler döneminde önemli bir mevki olduğu sonucunu çıkarıyoruz. Payas Kalesi olarak da adlandırılan Cin Kulesi Hatay (Antakya) ilinin Payas ilçesinde yer alır. Cin kelimesinin Cenevizlilerden geldiği tahmin edilmektedir. Sahile oldukça yakın konumda ikinci bir askeri niteliğe sahip yapıdır. Yapım tarihi dikkate alınırsa kule, iskele, gümrük, tersane ve külliyeden sonra, Payas´ta inşa edilen çekirdek yerleşim dokusunun son büyük yapısını teşkil etmektedir. Tarihi doküman kaynaklarına göre kesinlikle bir Osmanlı kalesidir.
Payas 2013 yılında ilçe haline gelmiştir. Bu gün Türkiye’nin sayılı güzel ilçeleri arasında yer almaktadır.

Payas Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

En Çok Tercih Edilen Payas2 Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus