Erzurum - Şarkışla Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Şarkışla Hakkında

Şarkışla Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Şarkışla otobüs bileti satan firmaları, Şarkışla otobüs bilet fiyatları, Şarkışla otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas
, Şarkışla

Kuzeyinde Yıldızeli, batısında Gemerek, doğusunda Altınyayla ilçelerinin, güneyinde ise Kayseri’nin bulunduğu Şarkışla’nın ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Kayseri ile komşu olması ve Sivas’ı diğer illere bağlayan konumda bulunması ticaret faaliyetlerini de arttırmıştır.

İlçenin tarihi milattan önceye dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında MÖ 2000 yıllarına ait bir heykelin bulunması da bunu kanıtlamaktadır. İlçe bir jeolojik olarak çökmüş bir bölgede bulunmaktadır. Bu da çevrede yükseltilerin çok fazla olmasına neden olmuştur. Bu özelliği çok farklı doğal güzelliklerin ortaya çıkmasını da sağlamıştır.

İlçe çok değişik kültürlerden insanın bir arada yaşadığı bir yerdir. Bu çok kültürlülük ilçenin yemeklerine de yansımıştır. Bölgede bulunan Şarkışla Ovası verimli topraklarıyla bu yemek kültürünün gelişmesini sağlamıştır. Çorba, yemek, mantı ve tatlı çeşitlerinin yerinde tadılması gerekir. Şarkışla otobüs bileti bu yemekleri bu ilçede tatmanızı öneririz. 

Şarkışla’da Gezilecek Yerler

·         Şarkışla Kalesi: İlçenin yüksek bir tepesinde bulunmaktadır.

·         Şarkışla Ulu Camii: 1669 yılında yapılmış olan bu cami günümüze gelene kadar çok sayıda tadilat geçirmesine rağmen ayakta kalmıştır.

 

En Çok Tercih Edilen Şarkışla Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus