Erzurum - Ürgüp Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Ürgüp Hakkında

Ürgüp Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Ürgüp otobüs bileti satan firmalarıÜrgüp otobüs bilet fiyatlarıÜrgüp otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ürgüp, Nevşehir ilinin bir ilçesidir. Kapadokya bölgesinin en önemli merkezlerinden olan Ürgüp, tarihte çok farklı isimlere sahip olmuştur. Bizans döneminde Osiana ve Hagios Prokopios, Selçuklular döneminde Başhisar, Osmanlı döneminde de Burgut kalesi olarak anılmıştır ve Cumhuriyet döneminde de Ürgüp ismini almıştır. 

Ürgüp’e Nasıl Gidilir?

Ürgüp ilçesi, Nevşehir il merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunur. Türkiye’nin hemen her yerinden Ürgüp’e ulaşmak mümkün olup bunun için Ürgüp otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Ürgüp’te Gezilecek Yerler

Ürgüp, turistik Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden olduğundan burada turizm açısından ilgi çekici birçok yer bulunmaktadır. Bunların başında Ürgüp Sarıhan, Ayvasil Kilisesi, Ürgüp Kadıkalesi, Ürgüp Temenni Anıt Mezarı gelmektedir. Ürgüp Sarıhan Alaattin Keykubat tarafından 1217 yılında yaptırılmış bir kervansaraydır. Selçuklu mimarisinin güzel örneklerinden biridir. Ayvasil Kilisesi’nin yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir. Ürgüp Kadıkalesi, eskiden savaş dönemlerinde kadınların ve çocukların sığınacağı bir yapı olmuştur. Ürgüp Temenni, 1288 yılında Kılıçarslan için yaptırılmış bir anıt mezardır. Kadıkalesi’nin de en yüksek noktasında bulunur. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus