Esenler Otobüs Bileti

Esenler Seferi Yapan Firmalar
Esenler Hakkında

Esenler Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Esenler otobüs bileti satan firmaları, Esenler otobüs bilet fiyatları, Esenler otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Esenler, İstanbul

İstanbul’un Avrupa yakasının önemli ve ne çok göç alan ilçelerinden biri olan Esenler, Bayrampaşa, Güngören, Zeytinburnu ve Bağcılar ile komşudur. Bölge, aynı zamanda Bizanslılardan kalma bir yerleşim yeri olma özelliğini de göstermektedir. Köylük kesimleri tarım ve hayvancılık ile geçinen ilçenin merkez ekonomisi sanayiye dayanmaktadır.  Eğlence ve ticaret sektörünün gelişmiş olması bölgeyi cazibe merkezi haline getirmesinin yanında bölgede çok fazla tarihi eser de mevcuttur. Bölgeye, İstanbul’un göbeğinde yer almasından kaynaklı olarak, ulaşım çok kolaydır. 


Esenler’de Gezilecek Yerler

·         Atışalan Su Kemeri: Mimarı bilinmese de , üstündeki işçilik ve teknik bu kemerin Mimar Sinan tarafından yapıldığını göstermektedir. Siz de bu kemeri yerinde görmek istiyorsanız, Esenler otobüs bileti alarak yerinde görme şansına sahip olabilirsiniz.

·         Davutpaşa Kışlası: Günümüzde Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından kullanılan Davutpaşa Kışlası, ilk olarak Rumeli’ye sefere çıkan askerlerin ordugahı olarak kullanılmıştır. Kışlanın şu anda bulunduğu alan, Bizans döneminde askeri törenlere hizmet eden bir konumdayken, İstanbul’un alınması sırasında  askerlerin konakladığı yer olarak da kullanılmıştır.

 

En Çok Tercih Edilen Esenler Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus