Eskişehir - Alpu Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Alpu Hakkında

Alpu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Alpu otobüs bileti satan firmalarıAlpu otobüs bilet fiyatlarıAlpu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Alpu, Eskişehir iline bağlı bir ilçedir. Türkiye’de yalnızca Eskişehir’de bulunan lületaşı, bu ilçenin Beyazaltın mahallesinden çıkarılmaktadır. Nüfusu 11.500 civarı olan Alpu, küçük bir ilçedir. Tarihi bir ilçe olan Alpu’da Hititler, Frigler ve daha sonra da Türkler hakimiyet kurmuştur, dolayısıyla burada tüm bu kültürlerin izlerine rastlamak mümkündür.

 

Alpu’ya Nasıl Gidilir?

Alpu ilçesi, Eskişehir il merkezine yaklaşık 39 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Sarıcakaya, Beylikova, Mahmudiye’dir; ayrıca Eskişehir il merkezi ile Ankara il merkezi de ilçenin sınırlarını çizerler. Bu sebeple ulaşımı kolaylıkla yapmanız Alpu otobüs bileti aldığınız takdirde mümkündür.

 

Alpu’da Gezilecek Yerler

Alpu’ya geldiğinizde burada hem tarihi ama daha çok doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Midaion- Karahöyük bunlardan biridir. Buradaki ilk yerleşimin Fridga kralı Midas tarafından başlatıldığı düşünülmektedir. Ayrıca ziyaret edebileceğiniz yerlerden olan Uyuz Hamam Kaplıcası da ilçe merkezinin 16 kilometre güneyine gittiğinizde karşınıza çıkar. Her kaplıca suyu gibi şifalı olduğu düşünülen Uyuz Hamam’ın, bilhassa deri hastalıklarına iyi geldiği düşünülmektedir. Bunlar dışında Ulubük ve Kara Mağaralarını da dolaşmanız ve Büğdüz Köyü’nde bulunan Selçuklu Camisi’ni ziyaret etmeniz önerilir. 

En Çok Tercih Edilen Alpu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus