Eskişehir - Burdur Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Burdur Hakkında

Burdur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Burdur otobüs bileti satan firmalarıBurdur otobüs bilet fiyatlarıBurdur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Burdur


İlin tarihi geçmişi incelendiğinde hakkında ulaşılan bilgiler Neolitik çağa kadar inen zengin tarihine ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını öğreniyoruz. Burdur Kültürel Özellikler


Zengin bir tarihi geçmişi olan Burdur, Akdeniz Bölgesi’ndeki Göller Bölgesinde yer almasına rağmen yüksek dağlar ili Akdeniz ikliminden ayırır ve ilde kara iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak kışlar ise çok soğuk geçer, kışın yağış fazla olur. Burdur’ da eski çağlardan kalan pek çok tarihi kalıntı bulunur. Ayrıca il de çok sayıda göl ve akarsu da mevcuttur. İl sınırları içerisinde bulunan Salda gölü, Türkiye’deki Maldivler olarak adlandırılır. Satın aldığınız Burdur otobüs bileti ile Salda gölü gibi muhteşem güzelliği keşfedebilir ve yöredeki pek çok tarihi yerleri gezip, Burdur Gölü üzerinde her türlü su sporlarını yapabilirsiniz. Burdur’a nasıl gidilir?


Merkez ve ilçelerindeki doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile her geçen gün bilinirliği artan Burdur’a birçok merkez ilden temin ettiğiniz otobüs bileti ile ulaşabilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus