Eskişehir - Han Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Han Hakkında

Han Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Han otobüs bileti satan firmalarıHan otobüs bilet fiyatlarıHan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Han, Eskişehir il sınırları içerisinde bulunan ve yaklaşık 2000 nüfusa sahip olan küçük bir ilçedir. Nüfusu gittikçe azalmıştır çünkü dışarıya oldukça fazla göç vermiştir. Yöre insanının başlıca geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Eskişehir iline bağlı olsa da ilçe, coğrafi olarak Ege Bölgesi içerinde yer almaktadır. İlçenin tarihi oldukça eskidir ve tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçede Frigya, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait izler bulunmak mümkündür. 

Han’a Nasıl Gidilir?

Han ilçesi, Eskişehir il merkezine 105 kilometre uzaklıkta bulunur. Bilhassa Frig vadisi ile yazılı kaya anıtına gitmek isteyenlerin Eskişehir – Afyonkarahisar karayolunu kullanmaları ya da doğrudan Han otobüs bileti satın alıp bu küçük ilçeyi gezmeleri tavsiye edilir. 


Han’da Gezilecek Yerler

Bu tarihi küçük ilçede gezilecek birçok yer mevcuttur. Bunlar Hüsrev Paşa Camisi, Hüsrev Paşa Külliyesi, Han antik yer altı şehri, Yazılıkaya antik şehri, Yazılı Kaya Midas Anıtı, Küçük Yazılı Kaya Anıtı ve Yazılı Kaya Frig vadisidir.

 

En Çok Tercih Edilen Han Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus