Eskişehir - Hayrettin Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Hayrettin Hakkında

Merzifon Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Amasya’nın en güzel yönlerinden olan, Merzifon otobüs bileti satan firmaları, Merzifon otobüs bilet fiyatları, Merzifon otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Bölgelerin Dört Yolu

Amasya il merkezinin kuzey batısında yer alan ilin nüfusu 70 bin civarında olup nüfusun sadece 15 bin kişilik kısmı kırsalda yaşar. Rakımı 972 metredir. Günümüzden 7 bin yıl kadar geriye giden tarihi ile Merzifon birçok millete yurt olmuştur. Bu durumun en büyük sebepleri arasında tarıma uygun iklimi ve toprak yapısı ile Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’yu birbirine bağlayan doğal yolların kesişim noktasında bulunuyor olması sayılabilir. 

Tarihin Gözde Yerleşim Yeri Merzifon

Tarihi kalıntılar ilçede birçok gezilecek yer imkanı sunar.  Amasyalı tarihçi Strabon tarafından bin köy bölgesi olarak tanımladığı bölge Merzifon’dur. İlçede yapılan arkeolojik çalışmalar bölgede yüzlerce höyük olduğunu ortaya koymuştur. Merzifon sınırları içinde ve buradan çıkarılıp Amasya müzesinde sergilenmekte olan Frigler, Kimmer ve İskitler, Pontuslar, Romalılar, Bizanslılar, Emeviler, Danişmentler, Selçuklular ve Osmanlılara dair birçok tarihi kalıntıya rastlamak mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Hayrettin Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus