Eskişehir - Kalkandere Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Kalkandere Hakkında
Kalkandere Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Rize´nin en güzel yönlerinden olan, Kalkandere otobüs bileti satan firmaları, Kalkandere otobüs bilet fiyatları, Kalkandere otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Rize, Kalkandere

Rize´nin batısında kalan ilçelerinden biri olan Kalkandere; İyidere, İkizdere, ve Of ilçeleriyle komşudur. Deniz şeridine 13 km mesafade konuşlanmıştır. İlçe, bir hayli engebeli araziye sahiptir. Arazinin çok büyük bir kısmı çeşitli ağaçlarla örtülüdür. Düzlük araziye rastlamak neredeyse imkânsızdır. Bölgedeki vadilerin aralarında irili ufaklı pek çok dere akmaktadır. Kalkandere, deniz seviyesinden yaklaşık 200 metre yüksekte bulunmaktadır. Oldukça eski bir yerleşim birimidir. İlçede zamanında; Kimmerler, Persler, Selçuklular ve Trabzon İmparatorluğu gibi medeniyetler yaşamıştır. Bölge, mevsimsel olarak göç almaktadır. Özellikle çay hasadı zamanlarında çevre illerden pek çok emekçi Kalkandere´ye göçmektedir.2016 TÜİK verilerine göre Kalkandere nüfusu yaklaşık 13 bin kişiden oluşmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 33 km uzaklıkta yer alır. Bölgede ulaşım karayoluyla sağlanmaktadır. Kalkandere ahalisi geçimini çayla sağlamaktadır. İlçe sınırları içerisinde Taşçılar ve Kalkandere Çay Fabrikası bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisindeki Çağlayan Köyü Şelalesi yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Yeşilin her tonunun görülebileceği bu güzide ilçeyi görmek isteyenler Kalkandere otobüs bileti alarak hayallerini mümkün kılabilirler.

En Çok Tercih Edilen Kalkandere Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus