Eskişehir - Kızılırmak Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Kızılırmak Hakkında
Kızılırmak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çankırı’nin en güzel yönlerinden olan, Kızılırmak otobüs bileti satan firmaları, Kızılırmak otobüs bilet fiyatları, Kızılırmak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çankırı, Kızılırmak

Kızılırmak, Çankırı iline bağlı ilçelerden biridir ve Çankırı şehir merkezine yaklaşık 56 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kızılırmak ilçesine bağlı yaklaşık 25 köy bulunmaktadır. Sungurlu, Bayat Sulakyurt gibi ilçelerle komşudur. Nüfusu 2016 yılı itibariyle yaklaşık 8 bindir. 482 metrekarelik bir yerleşim alanıdır. Nüfus itibariyle Çankırı´nın en küçük ilçesidir. İlçeye 2011 senesinde Karetekin Üniversitesine bağlı olarak Meslek Yüksek Okulu (MYÖ) kurulmuştur. Bu yerleşkenin ilçeyi geliştirmesi beklenmektedir. Çankırı ilinin en ılıman iklimi Kızılırmak´ta görülür. İlçeden günde iki kez Ankara´ya otobüs seferi düzenlenmektedir. Kızılırmak otobüs bileti Ankara´dan kolay bir şekilde alınabilir. Kızılırmak´ta yetiştirilen bilhassa çeltik, şekerpancarı, buğday ve arpa gibi tahıl ürünleri ilçe dışına pazarlanmaktadır. Fakat çoğu zaman mahsül sadece Kızılırmak ahalisine yetmektedir. İlçedeki sağlık ve eğitim koşulları neredeyse hiç gelişmemiştir. 3 yıl öncesine baktığımızda ne yazık ki Kızılırmak´ta herhangi bir sağlık kuruluşu olmadığını görüyoruz. Fakat yerleşkenin kurulmasıyla birlikte bu imkânlar gelişmeye başladı.

En Çok Tercih Edilen Kızılırmak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus