Eskişehir - Sarayönü Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Sarayönü Hakkında
Sarayönü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Sarayönü otobüs bileti satan firmaları, Sarayönü otobüs bilet fiyatları, Sarayönü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Sarayönü

Konya´ya bağlı Sarayönü, arka planda kalmış ilçelerimizden birisidir. Yaklaşık 25 binlik nüfusa sahiptir. 1000 metre yükseklikte kurulmuştur. İlçenin tarihi İ.Ö 4000´li yıllara kadar götürülmektedir. Elde edilen bilgilere göre Sarayönü´nde Hititler, Frigyalılar ve Bizanslılar bir dönem hüküm sürmüştür. Selçuklu ve Osmanlılardan beri ise ilçe Türk yurdu olma özelliği kazanmıştır.

Sarayönü, kuzeyde Cihanbeyli, batıda Kadınhanı, doğuda Konya şehir merkezi ve güneyde ise Ladin Dağlarıyla komşudur. İlçe, yer şekilleri bakımından sade bir görünüme sahiptir. Sarayönü ahalisi geçimini ekseriyetle tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Bölgede özellikle, arpa, mercimek, buğday şeker pancarı, nohut ve kimyon üretimi yapılmaktadır. İlçeye kurulan 2 Devlet Üretme Çiftliği sayesinde ahali kazancını artırmaktadır. Bunların yanı sıra ilçede hâlen faaliyet gösteren 2 tane un fabrikası 1 adet de yem fabrikası mevcuttur. Halıcılık yaparak hayatını idame etmek isteyenlerin sayısı da yadsınamayacak kadar çoktur. Alabalık avcılığı için Sarayönü biçilmiş bir kaftandır. Sarayönü otobüs bileti Konya´nın hemen bütün bölgelerinden temin edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Sarayönü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus