Eskişehir - Söğüt Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Söğüt Hakkında

Söğüt  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

Bilecik’ in en güzel yönlerinden olan, Söğüt otobüs bileti satan firmaları, Söğüt otobüs bilet fiyatları, Söğüt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak
www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Söğüt, Bilecik 

Bilecik ilçesi olarak Söğüt tarihte önemli bir yere sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olma özelliğine sahiptir.  Ayrıca bir dönem Sultanönü Sancağı olarak da kullanılmıştır. Ayrıca ilçede bir Antik Yunan karakolu da bulunmaktadır. Tüm bu çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan ilçe tarih boyunca hep önemli bir bölge olmuştur.  İlçe hem Bilecik’e hem de Eskişehir merkeze olan yakınlığı ile konum olarak da iyi bir bölgededir. Söğüt’e bağlı 21 adet köy bulunmaktadır.  Eskişehir’e yakınlığı nedeniyle bu il ile ekonomik bağlantısı da vardır.  İlçe halkı geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır. Ancak son yıllarda bu üretim azalınca ilçe giderek hızla nüfus kaybı yaşamaya başlamıştır.  Bilecik’ten ve Eskişehir’den bölgeye
Söğüt otobüs bileti alarak ulaşmanız mümkündür.  Söğüt Müzesi, Şeyh Edebali Türbesi, Namlı Osmanlı Konağı, Ertuğrul Gazi Türbesi gezilecek yerler arasındadır. Söğüt ilçesinde hem tarihle hem doğa ile iç içe bir gezi yapmak mümkündür.  Söğüt müzesi  etnografik  ve arkeolojik eserlerin sergilendiği müzedir.  Ayrıca müze için kurulmadan önce bir araştırma yapılarak çevre köylerden de bazı eşyalar sergilenmek üzere alınmıştır. 

En Çok Tercih Edilen Söğüt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus