Eskişehir - Sultandağı Otobüs Bileti

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Sultandağı Hakkında
Sultandağı Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Sultandağı otobüs bileti satan firmaları, Sultandağı otobüs bilet fiyatları, Sultandağı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sultandağı İlçesinde Faaliyet Gösteren Ulaşım Firmaları 
Gün itibariyle Lüks Ereğli ve Güney Akdeniz Turizm firmaları Sultandağı´nda ulaşım hizmeti vermektedir. Lüks Ereğli aracılığıyla Konya´ya, Güney Akdeniz Turizm´le ise Antalya´ya gitmek mümkündir. 

Afyonkarahisar, Sultandağı 
Sultandağı´nı çoğu insan tarih derslerinden hatırlar. Çünkü Selçuklu Sultanı Melikşah ordusunu bu dağ üzerinde dinlendirmiştir. Zaten o sebeple ´´sultandağı´´ olarak adlandırılmıştır. Sultandağı Afyonkarahisar merkeze 68 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sultandağı tarihsel bakımdan önemli bir yere sahiptir. Çünkü burada Frigya ve Hitit medeniyetleri uzun süre yaşamışlardır. Bundan dolayı bu iki medeniyete ait pek çok buluntu Sandıklı´dan çıkarılmaktadır. Yakın tarihteki önemi ise Osmanlı ve Selçuklu´dan ileri gelmektedir. Ancak tüm bunlara karşın Sultandağı henüz ülkemiz tarafından pek de rağbet edilen bir yer değildir. Umarız, önümüzdeki zaman diliminde halkımız bu bölgeyi keşfeder. 

Sultandağı´na Nasıl Gidebilirim? 
Suntandağı, aslında bir geçiş noktasıdır. Zira Konya, Uşak ve Afyonkarahisar sınırında yer alır. Sultandağı´ndan Afyonkarahisar´a gitmek isteyenler 68 kilometreyi gözden çıkarmalıdırlar. Bunun yanı sıra batı sınırında Çay ilçesine sınırı bulunduğundan Sandıklı otobüs bileti yoluyla ulaşım çok rahat.

Sultandağı´nda büyük bir Geyik Üretim Merkezi bulunmaktadır. Soyları tükenmekte olan geyik türleri bu sayede koruma altına alınmışlardır. Elde edilen son bilgilere göre Sultandağı´nın nüfusu yaklaşık 17.000 kişidir. Ancak kritik deprem bölgesi alanında yer aldığı için göç sayısı her geçen gün artmaktadır. Suntandağı´na bağlı 31 mahalle ve 7 köy bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Sultandağı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus