Eşme Otobüs Bileti

Eşme Seferi Yapan Firmalar
Eşme Hakkında

Eşme Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Uşak’ın en güzel yönlerinden olan, Eşme otobüs bileti satan firmalarıEşme otobüs bilet fiyatlarıEşme otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eşme, Uşak ilinde yer alan bir ilçedir. Nüfusu 35.000 civarındadır. Eşme ilçesi, nüfus bakımından Uşak’ta bulunan ilçelerden Banaz’dan sonraki en büyük ikinci ilçedir. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu ilçede ilk yerleşimi yapanların Eşmeli Aşireti olduğu düşünülmektedir. İlçede, ülkenin çeşitli bölgelerinden gelmiş Yörükler bulunmaktadır. İlçe halkının geçim kaynakları hayvancılık, madencilik, çiftçilik, sanayi ve dokumacılığa dayanmaktadır. Dokumacılıktan kaynaklı olarak Eşme kilimleri meşhurdur ve her yıl burada Uluslararası Kilim Festivali yapılmaktadır. 


Eşme’ye Nasıl Gidilir?

Eşme ilçesi, Uşak il merkezine 62 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Ulubey, Alaşehir, Sarıgöl, Kula, Selendi ve Güney’dir. İç Anadolu’yu Ege Bölgesi’ne bağlayan geçit yoluna kurulmuş olan ilçeye ulaşmak için Eşme otobüs bileti satın almak yeterlidir. 


Eşme’de Gezilecek Yerler

Eşme ilçesi, turistik bakımdan çok zengin bir bölge olmasa da buraya gelenlerin Kemer Dağı’nı görmeleri mutlaka önerilir. İlçenin eteklerinde bulunan bu yükseltideki kemerin yapılış tarihi bilinmemekle beraber bunca zaman sonra hala yıkılmadan ayakta durmuş olması görenlerin ilgisini çekmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Eşme Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus