Etimesgut Otobüs Bileti

Etimesgut Seferi Yapan Firmalar
Etimesgut Hakkında
Etimesgut Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Etimesgut otobüs bileti satan firmaları, Etimesgut otobüs bilet fiyatları,Etimesgut otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ankara, Etimesgut

Etimesgut, Ankara´nın batısında konuçlanmış merkez ilçelerden biridir. Doğuda Yenimahalle´ye, Batıda Sincan´a, Güneyde ise Çankaya´ya komşudur.

Etimesgut´un tarihi M.Ö 4000´li yıllara kadar dayanır. İlçenin tarihinde pek çok medeniyetin izi mevcuttur. Bilhassa bölgede 90´lı yıllarda yapılan arkeolojik kazılarla bu saptanmıştır. Deniz seviyesinden 807 metre yüksekte olan Etimesgut´a karasal iklim hâkimdir.

Etimesgut´un nüfusu son TÜİK verilerine göre yaklaşık 470 bindir. Ankara´nın sosyokültürel donanım bakımından gelişmiş insanlarının yaşadığı nezih bir ilçe olarak bilinir. Ekonomisi gelişmekle beraber; Etimesgut´ta ikâmet eden insanların çoğunu kamu sektöründe çalışanlar oluşturmaktadır. Ankara´nın bir ilçesi olduğundan dolayı ulaşım seçenekleri geniştir. Memur nüfusunun fazla olması ulaşım seçeneklerinin bu denli fazla olmasında rol oynamıştır. 


Etimesgut´a Nasıl Giderim?

Etimesgut, tarihî ipekyolu ve Ankara-İstanbul demiryolu üzerinde bulunduğu için ulaşım seçenekleri bir hayli geniştir. Bunun yanı sıra Ankara-İstanbul otoyolu da Etimesgut civarından geçmektedir. Etimesgut otobüs bileti alınarak; İstanbul, Eskişehir seferleri kullanılabilir. Etimesgut´a günün her saatinde EGO seferleri düzenlenmektedir. 


Etimesgut´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Lüks Kahramanmaraş Ankara

                    Mersin Koç Ankara 

                    Mersin Villa Ankara

En Çok Tercih Edilen Etimesgut Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus