Evren Otobüs Bileti

Evren Seferi Yapan Firmalar
Evren Hakkında
Evren Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Evren otobüs bileti satan firmaları, Evren otobüs bilet fiyatları,Evren otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ankara, Evren

Evren, daha önce Çıkınağıl adıyla tesmiye edilmiş küçük bir Ankara ilçesidir.  Nüfus yoğunluğunun az olduğu Evren, 1957 senesinde daha evvelki yerleşim alanının Hirfanlı Baraj Gölü´nün altında kalmasından dolayı bugün mevcut olduğu yere taşınmıştır. Evren, nüfus bakımından Ankara´nın en küçük ilçelerinden biridir; zira son saptamalara göre Evren´in nüfusu 3000´dir. Tarihsel bakımdan pek çok medeniyete dâir iz bulunabilen Evren, deniz seviyesinden yaklaşık 910 metre yüksektedir. İpekyolu, Evren sınırları dahilindedir. Yaşayanların çoğunu Türkmenler oluşturmaktadır. 1990 yılında ilçe hüviyetine kavuştu.Halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır; sanayi olanakları yok denilecek kadar azdır. 


Evren´e Nasıl Giderim?

Evren, Ankara şehir merkezine yaklaşık olarak 175 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Gölbaşı ilçesi güzergâhındaki E90 karayolunu müteakiben  Aksaray yoluna gelindiğinde 48 kilometre sonra Evren´e varılabilir. Bunun yanı sıra Ankara-Evren arasındaki Ego seferlerinden, Evren otobüs bileti

alınarak faydalanabilir. Ulaşım bakımından sıkıntılı bir ilçedir. Sadece Ego seferleriyle bu durum giderilmeye çalışılmaktadır. 


Evren´de Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Lider Elbistan Ankara

                    Lüks Erova Ankara

                    Lüks Afşınlılar Ankara

 

En Çok Tercih Edilen Evren Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus