Eynesil Otobüs Bileti

Eynesil Seferi Yapan Firmalar
Eynesil Hakkında

Eynesil Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Eynesil otobüs bileti satan firmaları, Eynesil otobüs bilet fiyatları, Eynesil otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun, Eynesil

Eynesil, Giresun ilinin 15 ilçesinden bir tanesidir. Kuzey kıyı şeridi Trabzon ile komşu olan ilçede önemli akarsu, dağ veya ova bulunmamaktadır. Karadeniz bölgesindeki birçok yer gibi, Eynesil de her mevsim yağış almakta ve yazları serin, kışları ise ılık geçmektedir. Bölgedeki arazi yapısının engebeli ve dağlık olması ulaşımı engellemektedir. İlçenin en önemli gelir kaynağı tarımsal faaliyetlerdir. Bu faaliyetlerin başında da            fındık ve çay üretimi gelmektedir. Tarımın dışında balıkçılıkla uğraşan ilçe sakini sayısı da fazladır. İlçe genelinde durgun bir ekonomi hakimdir. İlçede büyük bir fabrika veya üretim tesisi bulunmamakla birlikte, toplanan yaş çayların işlenmesi amacıyla kurulmuş olan 6 adet çay fabrikası bulunmaktadır.

Eynesil’in en önemli tarihi yapısı Eynesil Kalesi’dir. Eynesil ilçesinin en eski yapısı olma özelliğini taşıyan kale, 1. Derecede arkeolojik sit alanı olma özelliği taşımaktadır. Kalenin altında farklı büyüklükte mağaralar bulunmaktadır. Ancak birçok sebepten ötürü bu mağaraların bir kısmı yok olmuş bir kısmı da tahrip olmuştur. Eynesil otobüs bileti alarak bu kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Eynesil Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus