Fatih Otobüs Bileti

Fatih Seferi Yapan Firmalar
Fatih Hakkında

Fatih  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


İstanbulun en güzel yönlerinden olan, Fatih otobüs bileti satan firmalarıFatih otobüs bilet fiyatlarıFatih otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Fatih İstanbul 


Fatih İstanbul’un merkezi sayılan bir ilçe, bulunduğu konum ise tarihi yarımada (suriçi) olarak geçen bölümdür. Kırsal yerleşimi olmayan ilçe 57 mahalleden oluşup yüzölçümü 15,62 km2’dir. İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet’in ilçeye yaptırmış olduğu Fatih Külliyesi ilçeye ismini vermiştir. İlçede yapılan kazı çalışmalarında 8500 yıllık bir geçmişi olduğu açığa çıkmıştır. Fatih ilçesi tarihsel açıdan oldukça zengin olup, sınırları içerisinde Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ait pek çok tarihi eser bulunmaktadır.  Temin ettiğiniz Fatih otobüs bileti ile Ayasofya, Topkapı sarayı, Sultan Ahmed Camii, Mısır Çarşısı, Aya İrini Kilisesi, Aya Yorgi Kilisesi, İskender Paşa Camii, Vefa Lisesi, Fener Rum Erkek Lisesi gibi pek çok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. 


Fatih’e nasıl gidilir? 


İlçeye hem kara hem deniz hem de raylı sistemle ulaşım mevcut olduğu için ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız.

En Çok Tercih Edilen Fatih Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus