Feke Otobüs Bileti

Feke Seferi Yapan Firmalar
Feke Hakkında

Feke  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Feke otobüs bileti satan firmalarıFeke otobüs bilet fiyatlarıFeke otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  Feke  Otobüs Seferler


Feke Adana’ya en  uzak ilçelerden birisidir. Yaklaşık olarak 120km. uzaklıkta olan bu ilçeye otobüs bileti bulmak ise oldukça rahattır. İlçe tarih öncesine dayanan köklü bir geçmişe sahiptir. Bu sebeple de turistlerin ilgisini çekmektedir. Adana’ya seyahat eden turistler buradan tekrar  Feke otobüs bileti alarak ilçeye ulaşabilirler. Düzenli olarak otobüs bulunan ilçeye Adana’dan yolculuk yaklaşık iki saat sürüyor. 


Feke’de Gezilecek Yerler

İlçe merkeze oldukça uzak olduğu için bu durum maalesef ilçenin gelişimini de engellemiş olsa da son yıllarda buna rağmen bir gelişme gözlenmektedir. Osmanlı Dönemi’nde bölgede genel olarak Ermenilerin yaşadığı, yapılan sayımlardan anlaşılmaktadır.  Feke hiç beldesi olmayan, 40 köyü ve 5 mahallesi olan bir ilçedir.  Yerleşim bölgesi Toros Dağları’nın eteklerine kurulduğu için oldukça özel bir doğaya sahiptir ve doğa sever turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrı Göksu Irmağı rafting için elverişli olduğundan spor turizmi bölgede çok etkindir. Feke’nin başlıca yöresel lezzeti  ise kabak yaprağı ve çiçeği dolması ile menengiç çorbasıdır. Ayrıca balık severler için ilçede alabalık tesisleri de mevcuttur.

En Çok Tercih Edilen Feke Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus