Felahiye Otobüs Bileti

Felahiye Seferi Yapan Firmalar
Felahiye Hakkında

Felahiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri’nin en güzel yönlerinden olan, Felahiye otobüs bileti satan firmaları, Felahiye otobüs bilet fiyatları, Felahiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kastamonu Felahiye İlçesi Hakkında Bilgiler

İlçe tarihi Hititler dönemine kadar uzandığı bilinmektedir. Hititler dönemine ait çevreden birçok tarihi eser kalıntıları mevcut olup devamında Roma ve Osmanlı medeniyetleri en belirgin medeniyetler olarak bilinmektedir. İlçenin kuruluş yılları çevredeki eserlere göre Hitit’ler Devrine kadar uzanır. Hititlerden sonra ilçe ve çevresinde çeşitli medeniyetler hüküm sürmüş olup, bunlardan en belirgini Roma ve Osmanlı Medeniyetleridir. Cumhuriyetin ilk yıllarında Yozgat İl’i Boğazlıyan İlçesine bağlı bir nahiye durumunda iken, 1925 yılında Yozgat İl Daimi Encümeninin kararı ile ‘Kurtuluş ‘ anlamına gelen ‘Felahiye’ adını almıştır. İlçe 1926 yılında Kayseri İl’i merkez bucaklarından Güneşli “Mancusun”a bağlanmıştır. 15.10.1930 tarihinde bucak olmuş ve daha sonra 07.10.1957 tarihinde 7033 Sayılı yasa ile ilçe olmuştur. 


Felahiye İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

İlçede sanayi ve ticaret faaliyeti yok denecek kadar azdır. Felahiye Kaymakamlığı ile Belediye ve Köylere Hizmet Götürme Birliği bünyesinde 1994 yılında Süt Toplama ve Soğutma Merkezi kurulmuş olup, üreticilerin mevcut sütlerini toplayarak pazarlamakta ve hayvancılığın gelişmesine önemli bir katkı sağlamaktadır. İlçenin Büyüktoraman Kasabası ile Silahtar Köyünde az miktarda ormanlık alan Kayapınar Kasabası, Alabaş ve Menteşe köylerinde meşelik alan mevcuttur. Dağlarda çalılık bölgeler çok fazla yoktur. Ovalarda ise tarım ürünleri ile bağ ve bahçe ürünleri yetiştirilmektedir. Felahiye Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Felahiye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus