Gazipaşa Otobüs Bileti

Gazipaşa Seferi Yapan Firmalar
Gazipaşa Hakkında
Gazipaşa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Gazipaşa otobüs bileti satan firmaları, Gazipaşa otobüs bilet fiyatları, Gazipaşa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Antalya, Gazipaşa

Antalya´nın güzide bir ilçesi olan Gazipaşa, şehir merkezine 180 km uzaklıkta yer almaktadır. Kuzeyde Sarıveliler, batıda Alanya, doğuda ise Mersin´e komşudur. Toros dağları ve Akdeniz sahil şeridinde yer alan Gazipaşa, Antalya´nın doğu sınırında bulunmaktadır. Tarihi çok eskiye dayanır. Prehistorik çağa ait olduğu düşünülen  mağara resimleri bulunmuştur. 50 kilometrelik uzun bir kaya şeridine sahiptir. Bu kıyı şeridinin yarısı kumsal, diğer yarısı ise kayalıklardan oluşmaktadır. Gazipaşa, tarihi boyunca pek çok medeniyetin tesiri altında kalmıştır. 1471 yılında Osmanlı´nın eline geçmiştir. Günümüzde Gaziosmanpaşa´da yaklaşık 50.000 kişi yaşamaktadır. Gaziosmanpaşa ahalisi geçimini ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadırlar. Bölgede seracılık çok gelişmiştir. Bu nedenle 4 mevsim üretim yapılabilmektedir. Sanayi Gaziosmanpaşa´da yeterince gelişmemiş olup ufak tefek atölyelere rastlanabilir. 


Gaziosmanpaşa´ya Nasıl Giderim?

Gaziosmanpaşa Antalya şehir merkezine 180 km, Anavur´a ise 80 kilometre mesafededir. Gaziosmanpaşa otobüs bileti bulmak bu nedenle çok uzaktadır. Gaziosmanpaşa´ya gitmek isteyen biri evvela Antalya şehir merkezine gitmeli; oradan D400 karayolunu takip ederek Manavgat üzerinden üç buçuk yolluk mesafeyi kat etmeli. 

En Çok Tercih Edilen Gazipaşa Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus