Gebze - Çankırı Otobüs Bileti

Gebze Hakkında
Gebze Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Gebze otobüs bileti satan firmaları, Gebze otobüs bilet fiyatları, Gebze otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kocaeli, Gebze

Kocaeli iline 51 km mesafede bulunan Gebze, Marmara Bölgesi´nin en büyük sanayi bölgeleri arasındadır. Çin´den gelen tarihi İpek Yolu´nun on ayrı koldan gelip Gebze´de kesişmesi sebebiyle ilçenin konumu halen oldukça önemlidir. Gebze sanayi kenti olmasının yanı sıra Osmanlı’ya ait çeşmeleri, hamamları, kervansarayları, köprüleri ve kaleleri ile de dikkat çekiyor. 


Gebze Gezilecek Yerler   

Ülkemiz açısında önemli bir sanayi kenti olan bu ilçeye her yerden Gebze otobüs bileti satın alarak kolaylık ulaşıp bu tarihi ilçeyi gezebilirsiniz.

-          Çoban Mustafa Paşa Külliyesi

-          Arkeolog ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Sultan Orhan Camii

-          Anibal´ın Anit Mezari

-          Hünkar Çeşmesi

-          Eskihisar Kalesi

-          Çoban Mustafa Pasa Hamamı

-          Tarihi Gebze Kervansarayı

Çankırı Hakkında
Çankırı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çankırı’nin en güzel yönlerinden olan, Çankırı otobüs bileti satan firmaları, Çankırı otobüs bilet fiyatları, Çankırı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çankırı, Türkiye

Çankırı, İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir Türk şehridir. Bazı Batılı gezginler şehre, eserlerinde ´´Çengiri´´ ya da ´´Çangırı´´ ile hitap etmişlerdir. Şehrin Gangra adlı eski kentin yerinde kurulduğu söylenir. Gangra, önceleri Paphlagonia´ya bağlıymış fakat  sonra Pontus Devleti, hakimiyeti altına girmiş. İ.Ö 25´te ise Roma bu bölgeyi ele geçirmiş. Bizanslılar´ın bu bölgeyi bir zamanlar sürgün yeri olarak kullanırmış. Bazı kaynaklarda yer alan bilgilere göre ise Gangra´nın aslında Germanikopolis olduğu söylenir. Emeviler zamanında Müslümanlar bu bölgeyi pek çok ele geçirmek isteseler de ele geçirmeyi başaramamışlardır. 1071 Malazgirt yılından beri Türkleşmiştir. Türkiye´nin hemen her noktasından Çankırı otobüs bileti kolay bir şekilde temin edilebilir. Çankırı, genellikle çıplak dağlarla kaplıdır. Ayrıca bölgede erozyon bir hayli etkili olmaktadır. Bu sebeple Çankırı´nın toprakları ne yazık ki tarım alanı olarak değerlendirilememektedir. Yalnızca hayvan otlatılmak için kullanılmaktadır. Kurşunlu, Şabanözü, Eldivan, Çerkeş, Yapraklı, Ilgaz, Kızılırmak, Bayramören, Orta, Atkaracalar ve Korgun gibi ilçeleri mevcuttur. Bölgeyi ziyaret edenler mutlaka Tuz Mağarasını görmelidir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus