Gebze - Silivri Otobüs Bileti

Gebze Hakkında
Gebze Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Gebze otobüs bileti satan firmaları, Gebze otobüs bilet fiyatları, Gebze otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kocaeli, Gebze

Kocaeli iline 51 km mesafede bulunan Gebze, Marmara Bölgesi´nin en büyük sanayi bölgeleri arasındadır. Çin´den gelen tarihi İpek Yolu´nun on ayrı koldan gelip Gebze´de kesişmesi sebebiyle ilçenin konumu halen oldukça önemlidir. Gebze sanayi kenti olmasının yanı sıra Osmanlı’ya ait çeşmeleri, hamamları, kervansarayları, köprüleri ve kaleleri ile de dikkat çekiyor. 


Gebze Gezilecek Yerler   

Ülkemiz açısında önemli bir sanayi kenti olan bu ilçeye her yerden Gebze otobüs bileti satın alarak kolaylık ulaşıp bu tarihi ilçeyi gezebilirsiniz.

-          Çoban Mustafa Paşa Külliyesi

-          Arkeolog ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Sultan Orhan Camii

-          Anibal´ın Anit Mezari

-          Hünkar Çeşmesi

-          Eskihisar Kalesi

-          Çoban Mustafa Pasa Hamamı

-          Tarihi Gebze Kervansarayı

Silivri Hakkında

Silivri  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

İstanbul
’un en güzel yönlerinden olan, Silivri otobüs bileti satan firmalarıSilivri otobüs bilet fiyatlarıSilivri otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Silivri İstanbul 

İstanbul’un batısında bulunan ilçenin Marmara Denizi’ne kıyıları 45 km’dir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 760 km2’dir. İlçede 2015 yılı nüfus sayımına göre yaşayan kişi sayısı 165000 civarıdır. İlçede 1970’lere kadar çok sayıda üzüm bağı olmasına rağmen günümüzde neredeyse hiç üzüm yetiştiriciliği yapılmamaktadır. İlçede sebze yetiştiriciliği de günden güne azalırken karpuz üretimi devam etmektedir. Hayvancılık ise sadece bir kaç köyde yapılmaktadır. Silivri ılıman iklim koşullarına sahiptir. Bitki örtüsüne hâkim görünüş step olan ilçede en fazla görülen ağaç tipi meşe, akağaç ve gürgendir. Silivri İstanbul’un Trakya’ya açılan kapısıdır, ilçe yazlıkçılar için bir vazgeçilmez konumundadır, sığ kumları ve boyu geçmeyen denizi ile ideal deniz tercihini oluşturur, bölgeye özel köfteler ile yeni lezzet tercihlerinizi oluşturur, Mimar Sinan köprüsü tarihe yolculuk yaptırır, Silivri kalesi halen ayakta kalarak tarihi yapıların güzelliğini hatırlatır, Çantuğa Rum Kilisesi Germiyan Rum Kilisesi gibi onlarca geçmişten iz taşıyan, ayçiçeği tarlaları, at çiftlikleri ile buluşmanız için yapmanız gereken tek şey Silivri
otobüs bileti satın almak. 


Silivri’ye nasıl gidilir 

İlçeye gitmek için önce metrobüs sonrasında otobüs kullanabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus