Gelendost Otobüs Bileti

Gelendost Seferi Yapan Firmalar
Gelendost Hakkında

Gelendost Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Gelendost otobüs bileti satan firmalarıGelendost otobüs bilet fiyatlarıGelendost otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Göller Yöresi’nde yer alan Gelendost, Isparta’ya bağlı bir ilçedir. Deniz seviyesinden 940 m yüksekte bulunan Gelendost,  624 kilometrekarelik bir yüzölçümüne ve yaklaşık 16.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.  Başlıca geçim kaynağı tarım ve meyvecilik olan Gelendost, lezzetiyle nam salan elmasıyla “Türkiye’nin elma bahçesi” unvanını fazlasıyla hak etmektedir. 


Gelendost’a Nasıl Gidilir?

Isparta’nın kuzeydoğusunda yer alan Gelendost ilçesi, Isparta şehir merkezine 80 km mesafede konumlanmıştır ve güneyinde Akdeniz Torosları, batısında ise Eğirdir Gölü ile komşudur. Isparta’nın bu şirin ilçesine Gelendost otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabilir ve tarihi atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. 


Gelendost’ta Gezilecek Yerler

1176 yılında Türklerin galibiyetiyle sonuçlanan ve tarihin en büyük meydan savaşı olma özelliği taşıyan Miryokefalon Savaşı’na ev sahipliği yapan Gelendost, tarihi bir atmosfere sahiptir. 1223 yılında Eğirdir Gölü kıyısında inşa edilen ve Kudret Hanı veya Gelendost Hanı olarak da bilinen Ertokuşhan Kervansarayı ile Selçuklular Dönemi’nden kalma Afşar Camii ve tarihi Afşar Köprüsü bu güzel ilçenin görülmeye değer yapılarındandır.

 

En Çok Tercih Edilen Gelendost Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus