Gemlik Otobüs Bileti

Gemlik Seferi Yapan Firmalar
Gemlik Hakkında

Gemlik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Gemlik otobüs bileti satan firmalarıGemlik otobüs bilet fiyatlarıGemlik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Gemlik Bursa

Gemlik Bursa’nın en bilindik ve en önemli ilçelerinden biridir. Coğrafi konum itibari ile Marmara kıyısında bulunması avantajını kullanarak hızlı bir şekilde gelişme kaydetmiştir. 

Gemlik Kültürel Özellikleri

İlçede iklim olarak Marmara bölgesinde hâkim olan Akdeniz iklimi görülür. Eskiye nazaran ilçeye daha az kar yağmaktadır. İlçenin merkeze yakın olması Gemlik’i Bursa’nın merkez ilçelerinden biri yapmıştır. Tarihi incelendiğinde eski yunan efsanelerine konu olduğu, bir dönem yunan mitolojisinde önemli yeri olan Herkül’ün buraya geldiğine dair rivayetler vardır. Geçmişte Persler, Bizanslılar ve Osmanlılara ev sahipliği yaptığı bilgilerine ulaşılmıştır. İlçe ülke çapında zeytini ile meşhurdur. Halkın büyük bir kısmı geçimini zeytincilikten kazanır. Gemlik denilince akıllara ilk olarak zeytin gelir, ilçe zeytincilikte bir marka haline gelmiştir. Zeytin üretiminde bu kadar ileri seviyede olan ilçe zeytinin yan kolu olarak yağ ve sabun sektöründe de önde önde gelen üreticiler arasındadır. İlçenin köylerinde hayvancılıkta yapılmaya devam etmektedir. Sitemizden satın aldığınız Gemlik otobüs bileti ile Bursa’nın bu güzel ilçesini gezebilir ve zeytinin her çeşidini ve kullanıldığı alanları keşfedebilirsiniz. 

Gemlik’e nasıl gidilir?

Gemlik ulaşım konusunda hiçbir sıkıntının yaşamadığı ilçelerden biridir. Bursa merkez otogardan kalkan ya da diğer ilçelerden kalkan otobüs seferlrei ile rahatlıkla ilçeye ulaşabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus