Gerger Otobüs Bileti

Gerger Seferi Yapan Firmalar
Gerger Hakkında

Gerger Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Gerger otobüs bileti satan firmalarıGerger otobüs bilet fiyatlarıGerger otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gerger, 1954 yılında Adıyaman’ın il olmasıyla aynı zamanda ilçe olmuştur. O zamanlar ismi Merkezi Aldüş köyü olan ilçe, tarihi ismini geri alarak Gerger ilçesi olarak anılmaya başlanmıştır. İlçe olmadan önce Malatya’nın Pötürge ilçesine bağlıdır. Nüfusu yaklaşık olarak 19.500’dir. 


Gerger’e Nasıl Gidilir?

Gerger ilçesi Nemrut’un yakınlarında yer alır ve buraya ulaşım birkaç farklı yolla (feribotla ya da karayoluyla) mümkündür. Otobüsü tercih edenlerin ise Gerger otobüs bileti satın almaları yeterlidir. 


Gerger’de Gezilecek Yerler

Adıyaman’ın küçük ve Nemrut Dağı’nın eteklerinde bulunan ilçesinin gezilecek çok fazla yerinin olduğunu söylemek doğru olmaz. Fakat yine de bilhassa da yolunuz Adıyaman’a düşerse Gerger’e muhakkak uğramalı ve burada öncelikle Gerger Kalesi’ni görmeniz önerilir. Romalıların dönemine ait olan bu kale, Fırat nehrinin yanına yapılmıştır. Bunun dışında Gerger Kanyonu, Kurdek Yaylası ve Atatürk Baraj Gölü’nü görmek buraya geldiğinize değecektir. Yalnız konaklama bakımından sıkıntılı olan Gerger’e gelmeden önce dışarıdan gelenler ziyaretçiler için açık olan öğretmenevinde yer ayarlamak sizi zor durumdan kurtaracaktır. 

En Çok Tercih Edilen Gerger Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus