Gevaş Otobüs Bileti

Gevaş Seferi Yapan Firmalar
Gevaş Hakkında

Gevaş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Gevaş otobüs bileti satan firmalarıGevaş otobüs bilet fiyatlarıGevaş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gevaş, Van iline bağlı 12 ilçeden birisidir. Artos Dağı’nın (3650 metre) eteklerine kurulmuş olan ilçenin denizden yüksekliği 1750 metredir. Tarihi ilçede ilk yerleşim Urartular döneminde yapılmıştır. Eski isimleri Vostan, Vastan ve Vestan olan ilçe, 1960 yılından itibaren Gevaş ismini almıştır. İlçe sakinlerinin temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. 


Gevaş’a Nasıl Gidilir?

Gevaş ilçesi, Van il merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Gürpınar, Hizan ve Tatvan, Edremit, Çatak ve Bahçesaray’dır ve ayrıca kuzey tarafından da Van Gölü’ne komşudur. Bu ilçeye gitmek isteyenlerin Gevaş otobüs bileti satın almaları rahat ve konforlu bir ulaşım için yeterlidir. 


Gevaş’ta Gezilecek Yerler

Gevaş sınırları içerisinde Akdamar Adası bulunur. Burası ilçenin turistik mekanlarından en önemlisidir. Gevaş ilçesinden kalkan teknelerle buraya ulaşmak mümkündür. Ayrıca adada bir adet Ermeni kilisesi bulunmaktadır. Bunun dışında İzzettin Şir Camisi ve Külliyesi de ziyaret için önerilen yapılardandır. Son olarak Halime (Celme) Hatun Kümbeti, Selçuklu Türkleri Mezarlığı da buraya gidenlerin uğraması gereken yerlerdendir. 

En Çok Tercih Edilen Gevaş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus