Giresun - Ankara Otobüs Bileti

Giresun Hakkında
Giresun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Karadeniz in en güzel yönlerinden olan, Giresun otobüs bileti satan firmaları, Giresun otobüs bilet fiyatları, Giresun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun

Topraklarının tamamı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun, güneyde Erzincan ve Sivas, doğuda Trabzon ve Gümüşhane, batıda Ordu illeri ile komşudur. Giresun’un topraklarının üçte biri ormanlarla kaplıdır. Deniz seviyesinden başlayarak 1900 metreye kadar uzanan ormanlar güzel bir görüntüye sahiptir. Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer iller gibi, her mevsim yağış alır Giresun. İç kesimlerde kalan yerlerde ise kışları daha sert geçmektedir. Bölgenin temel ekonomik faaliyeti tarıma dayalıdır. Özellikle fındık yetiştiriciliği en popüler tarımsal etkinliktir. Bölgenin engebeli yapısı sanayileşmenin önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. Fındık, ham olarak ihraç edilmekle beraber, bölgedeki birçok tesis yardımıyla işlenerek, kavrulmuş ,un, kırılmış ve yağ şekillerinde de ihraç edilmektedir. 


Giresun’da Gezilecek Yerler

Giresun yayla turizmi açısından oldukça elverişli bir ilimizdir. Bölgede yayla turizminin yanında yaz aylarında denize girmek de mümkündür. Giresun otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerin listesi şu şekildedir;

·         Giresun Kalesi

·         Seyyid Vakkas Türbesi

·         Giresun Adası

·         Tirebolu Kalesi

·         Bedrama Kalesi

·         Sis Dağı Yaylası

·         Göl Yanı Yaylası

·         Bektaş Yaylası

·         Kale Camisi

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus