Giresun Otobüs Bileti

Giresun Seferi Yapan Firmalar
Giresun Hakkında
Giresun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Karadeniz in en güzel yönlerinden olan, Giresun otobüs bileti satan firmaları, Giresun otobüs bilet fiyatları, Giresun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun

Topraklarının tamamı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun, güneyde Erzincan ve Sivas, doğuda Trabzon ve Gümüşhane, batıda Ordu illeri ile komşudur. Giresun’un topraklarının üçte biri ormanlarla kaplıdır. Deniz seviyesinden başlayarak 1900 metreye kadar uzanan ormanlar güzel bir görüntüye sahiptir. Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer iller gibi, her mevsim yağış alır Giresun. İç kesimlerde kalan yerlerde ise kışları daha sert geçmektedir. Bölgenin temel ekonomik faaliyeti tarıma dayalıdır. Özellikle fındık yetiştiriciliği en popüler tarımsal etkinliktir. Bölgenin engebeli yapısı sanayileşmenin önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. Fındık, ham olarak ihraç edilmekle beraber, bölgedeki birçok tesis yardımıyla işlenerek, kavrulmuş ,un, kırılmış ve yağ şekillerinde de ihraç edilmektedir. 


Giresun’da Gezilecek Yerler

Giresun yayla turizmi açısından oldukça elverişli bir ilimizdir. Bölgede yayla turizminin yanında yaz aylarında denize girmek de mümkündür. Giresun otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerin listesi şu şekildedir;

·         Giresun Kalesi

·         Seyyid Vakkas Türbesi

·         Giresun Adası

·         Tirebolu Kalesi

·         Bedrama Kalesi

·         Sis Dağı Yaylası

·         Göl Yanı Yaylası

·         Bektaş Yaylası

·         Kale Camisi

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus