Göksun Otobüs Bileti

Göksun Seferi Yapan Firmalar
Göksun Hakkında

Göksun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Göksun otobüs bileti satan firmaları, Göksun otobüs bilet fiyatları, Göksun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kahramanmaraş, Göksun

Konumu itibariyle geçiş güzergahında bulunan Göksun ilçesi, Kahramanmaraş il merkezine 89 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Denizden 1350 metre yükseklikte bulunan ilçe, doğuda Elbistan ve Ekinözü, kuzeyde Kayseri, güneyde Andırın ile komşudur. Karasal iklim hakim olan bölgede yazları çok sıcak ve kurak geçmektedir. İlçedeki arazi oldukça engebeli bir yapıdadır. Göksun’un ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Özellikle kiraz, elma ve ceviz üretimi ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Bunun yanında buğday, şeker pancarı, arpa, kuru fasulye, nohut ve ayçiçeği üretimi de yaygın olarak yapılmaktadır. 


Göksun’da Gezilecek Yerler

Göksun Höyük: Halen su deposu olarak kullanılan höyük 12 metre yüksekliğindedir. Yapılan arkeolojik kazılarda M.Ö 2500 yıllarına ait kalıntılar bulunmuştur. Höyük üzerinde dinlenip, bir şeyler içebilir ve ilçenin manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.

Aybastı Kalesi: Hançer deresi kanyonunda bulunan Aybastı Kalesi, Yağbasan ve Varsak köylerinin olduğu bölgededir. Oldukça eski bir tarihe sahip olan kalenin antik döneme ait olduğu tahmin edilmektedir. Kalenin yüzeyinde çanak ve çömlek parçalarına rastlamak mümkündür.

Meryemçil Yaylası: Bölgedeki yaylalardan en popüler olanıdır. İpek Yolu üzerinde bulunması, bölgenin önemini artırmaktadır. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarından kaçmak isteyen ilçe halkı bu yaylayı tercih etmektedir. Göksun otobüs bileti alarak ilçeyi gezebilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus