Gölbaşı Otobüs Bileti

Gölbaşı Seferi Yapan Firmalar
Gölbaşı Hakkında
Gölbaşı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Gölbaşı otobüs bileti satan firmaları, Gölbaşı otobüs bilet fiyatları, Gölbaşı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Adıyaman, Gölbaşı

Adıyaman´ın batısında konumlanan Gölbaşı ilçesi uzun bir süre Malatya´ya bağlı kalmıştır. 1958 yılında ilçe hâline gelerek, hızla gelişmiştir. İlçenin en mühim unsuru ise demiryolu ve karayolu bakımından gelişmiş olmasıdır. Gölbaşı, Türkiye´deki diğer ilçelerle karşılaştırıldığında nüfus oranı ve artış ili çok yüksek olan yegâne ilçemizdir. 


Gölbaşı´na Nasıl Gidebilirim?

Gölbaşı, Adıyaman´a bağlı bir ilçe olduğu için evvelâ Adıyaman´a gitmelisiniz. Adıyaman´dan karayolu ile Gölbaşı´na geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Gölbaşı´nın güneyinde Gaziantep kuzeyinde  ise Kahramanmaraş gibi gelişmiş şehirler bulunduğu için bu ulaşım olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Gölbaşı ilçesi bu iki şehir arasında bir çeşit köprü işlevi gördüğünden Gölbaşı otobüs bileti bulmak bir hayli kolaydır. Güncel TÜİK verilerine göre Gölbaşı´nın şu anki nüfusu 50.000 civarındadır. Her bakımdan günbegün daha da gelişen Gölbaşı´ya bu günlerde yeni bir yol yapılmaktadır. Bu yol başarıyla bitirildiğinde Gölbaşı-Ankara uzaklığı takribi 200 km daha azalacak. 


Gölbaşı´nın Kökeni

Gölbaşı ismi, Adıyaman merkezde yer alan fazla sayıdaki gölden geliyor. Bunun yanı sıra, başta Gölbaşı merkezinde 2 tane olmak üzere, Gölbaşı köylerinde de 3 tane göl bulunmaktadır. Son zamanlarda Gölbaşı´na olan rağbetin artmasını bu göllere bağlayabiliriz. Yeni yolların yapılmasıyla birlikte Gölbaşı´na olan ilginin ilerleyen zamanlarda daha da artmasını bekliyoruz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus