Gölmarmara Otobüs Bileti

Gölmarmara Seferi Yapan Firmalar
Gölmarmara Hakkında

Gölmarmara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa nın en güzel yönlerinden olan, Gölmarmara otobüs bileti satan firmaları, Gölmarmara otobüs bilet fiyatları, Gölmarmara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Manisa, Gölmarmara

Gölmarmara, Manisa il merkezine 58 km. uzaklıkta konumlanmış, Manisa’nın en küçük ilçelerinden bir tanesidir. İlçede bulunan Marmara gölü kente ismini vermiştir. Gölmarmara, kuzeyde Akhisar ve Gördes, batıda Saruhanlı ile sınırlandırılmıştır. Nem oranı yüksek olan ilçede, Akdeniz iklimi özellikleri görülür. Kışları ılık ve yağışlı geçerken yazlar kurak ve sıcaktır. İlçe halkının en önemli gelir kaynağı tarımdır. Özellikle yaz aylarında kavun, sanayi tipi domates, karpuz, yeşil ve kırmızı biber, zeytin ve üzüm üretimi yoğun bir şekilde yapılmaktadır. İlçede tütün ile beraber kış aylarında lahana, karnabahar ve brokoli gibi sebzeler de yetiştirilmektedir. İlçede her yıl Temmuz ayında Kavun-Karpuz Festivali düzenlenmektedir. 


Gölmarmara’da Gezilecek Yerler

Şahuban Camii: Sarı İbrahim Paşa’nın kızı Şahuban Hatun tarafından yaptırılmış olan cami, ilçe merkezinde bulunmaktadır. Tek kubbeli olan Şahuban Cami, kesme taşlardan ve tuğlalardan 15. Yy’da yaptırılmıştır.

Marmara Gölü: Denizden 75 metre yükseklikte bulunan göl, 3400 hektarlık geniş bir alanı kapsamaktadır. Suni göl olarak oluşturulmuştur ancak zamanla büyüyerek bölgedeki en büyük göllerden biri olmuştur. Gölmarmara otobüs bileti alarak bu ilçeyi gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Gölmarmara Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus