Gömeç Otobüs Bileti

Gömeç Seferi Yapan Firmalar
Gömeç Hakkında
Gömeç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Gömeç otobüs bileti satan firmaları, Gömeç otobüs bilet fiyatları, Gömeç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Balıkesir, Gömeç

Balıkesir´in mühim ilçeleri arasında yer alan Gömeç, zeytin üretimiyle ön plana çıkmaktadır. İlçeye kurulmuş pek çok tesis sayesinde zeytincilik ve zeytin yağı üretimi son derece yaygınlaştırılmıştır. Bunun yanı sıra Gömeç, koyun sütüyle yapılan saf yoğurtla da tanınır. Bir gün Gömeç otobüs bileti

alıp burayı ziyaret edecek olursanız, mutlaka bu yoğurttan tatmanızı tavsiye ederiz.

Ege Bölgesinde yer alan diğer ilçeler gibi Gömeç de bir hayli gelişmiştir. İlçede Karaağaç köyünde bir adet karakol bulunmaktadır. Bunun sebebi yıllar önce düşman işgaline uğramasıdır. Bununla birlikte Gömeç 1991 yılında ilçe olma hüviyetine kavuşmuştur. Küçük bir ilçe olan Gömeç´e bağlı toplam 14 adet mahalle mevcuttur. Nüfusu, son TÜİK verilerine göre yaklaşık 13 bindir. Yazlıkçıların akın etmesiyle bu sayı yaz mevsiminde 20 bini bulmaktadır. Gömeç ahalisinin geçim kaynağı tarımdır. Gömeç ile Balıkesir şehir merkezi arasında takribi 111 km bulunmaktadır. Bölgeye en uzak olan ilçe 200 km uzaklıkta bulunan Bandırma´dır. Pek çok otobüs firması bölgede hizmet vermektedir.

En Çok Tercih Edilen Gömeç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus