Gördes Otobüs Bileti

Gördes Seferi Yapan Firmalar
Gördes Hakkında

Gördes Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Gördes otobüs bileti satan firmaları, Gördes otobüs bilet fiyatları Gördes otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gördes, Manisa

İlçeyi Marmara Bölgesine bağlayan bir konumda bulunan Gördes, ilk çağlardan beri farklı uygarlıkların ve devletlerin yerleşim yeri olmuştur. Evliye Çelebi’nin eserlerinde de bahsettiği Gördes, adını bölgeye ilk yerleşen göçebeler olan  “Kördost”’dan aldığı  ve günümüze kadar değişerek Gördes halini aldığı düşünülmektedir.

Bölgedeki temel geçim kaynağını çevre ilçe ve illerle olan etkileşim belirlemiştir. Ticaretin de büyük yer kapladığı ekonominin temeli tarıma dayalıdır. En önemli tarımsal ürünleri tütün ve haşhaştır. İlçede aynı zamanda çok sayıda maden işletmesi de vardır. Pek çok kullanım alanı olan zeolit,  kömür ve demir yatakları bölgede ekonominin güçlenmesini sağlamıştır.

Bölgenin en önemli el sanatı halıcıktır. Yöreye ait motiflerin ve yöre halkının günlük yaşamlarının olduğu motifler bu halıları süslemektedir. Türk halılarının düğüm tekniği de bu bölgeden çıkmıştır. Bu halılar aynı zamanda Sultanahmet Camii, Konya Mevlana Müzesi ve Türk ve İslam Eserleri Müzesinde de sergilenmektedir. Sizin de bu halılardan almak ve yapımını izlemek için Gördes otobüs bileti almanız yeterli. 

En Çok Tercih Edilen Gördes Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus