Güçlükonak Otobüs Bileti

Güçlükonak Seferi Yapan Firmalar
Güçlükonak Hakkında
Güçlükonak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şırnak ilimizin en güzel yörelerinden olan, Güçlükonak otobüs bileti satan firmaları, Güçlükonak otobüs bilet fiyatları, Güçlükonak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Güçlükonak

Güçlükonak İlçesi geçmişte Eruh’a bağlı bir köy iken 09.05.1990 tarih ve 3644 sayılı Kanunla İlçe olmuş ve 3647 sayılı Kanun ile de İdari bağlılığı değiştirilerek Şırnak İline bağlanmıştır. 

Güçlükonak ilçesi Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle bölümünde, Şırnak İlinin batısında yer almaktadır. Doğuda Şırnak İli yer almakta, Batıda Dicle Nehri ve Dargeçit İlçesi yer almakta, Güneyde Dicle Nehri ve İdil İlçesi sınırı ile Kuzeyde ise Eruh İlçesi bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 550 Km2 yüzölçümünde olup, İlçenin rakımı 950 metredir. İlçenin Şırnak İl Merkezine uzaklığı 70 Km. Cizre İlçesine Uzaklığı ise 45 Km’dir.

İlçe merkezi haricinde kalan alanlar genellikle engebeli bir doğa yapısına sahiptir. En yüksek dağ, Fındık beldesinin kuzeyinde yer alan Kale Dağıdır. Bitki örtüsü ormanlık olmakla birlikte bazı bölümler çıplak küçük veya seyrek ormanlar ile kaplıdır. Genelde Mazı ve Meşe ağaçları ile kaplı bu ormanlar yabani hayvanlara yuva olmaktadır.

İlçe sınırları içerisinden geçen Dicle Nehri bölgenin en önemli akarsuyudur. İlçenin iklimi yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.

En Çok Tercih Edilen Güçlükonak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus