Güdül Otobüs Bileti

Güdül Seferi Yapan Firmalar
Güdül Hakkında

Güdül Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Güdül otobüs bileti satan firmalarıGüdül otobüs bilet fiyatlarıGüdül otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Güdül Ankara

 

İlçedeki yerleşik hayat tarih öncesi dönemlere kadar uzanıyor, ilçede yapılan çalışmalarda Frigler, Etiler, Bizans gibi köklü medeniyetlerin izlerine rastlanmıştır. İlçe Malazgirt zaferinden sonra Türk yurdu haline gelmiştir. Güdül 1957 yılında ilçe olarak kayıtlara geçirilmiştir. 


Güdül Coğrafi Konum ve Özellikleri

İlçenin rakımı 1100 metredir, deniz seviyesinden yüksekliği ile ilçede karasal iklim hakimdir. Kışlar çok sert geçer. Son nüfus sayımı rakamlarına göre ilçede yaşayan kişi 9000 civarıdır.  Geçmişte daha yüksek olan ilçe nüfusu, her geçen gün büyük şehirlerdeki imkanların daha cazip gelmesi ile ilçe göç vermeye devam etmektedir. Tarım arazilerinin az olması ve tarıma çok elverişli olmaması ve ekonomik nedenler bu göçleri destekliyor. İlçede leblebi imalatı önemli yer tutar. Şu an ki imkanlarla Türkiye’nin her yerine ulaştırdıkları leblebi önemli bir ayrıcalık olarak öne plana çıkıyor. İlçede bulunan Mnizos Antik Kenti, Sorgun Göleti, Kaya Yazıtları, mesire alanı, Güdül yöresel lezzetleri gibi güzelliklere ulaşmanız için Güdül otobüs bileti temin etmeniz yeterli. 


Güdül’e Ulaşım

Ankara merkeze 105 km olan ilçeye toplu taşıma araçlarını kullanarak, aktarma istasyonlarını kullanma kaydı ile, rahatça ulaşılabilir. İlçenin en yakın olduğu ilçe Beypazarı’dır.

 

En Çok Tercih Edilen Güdül Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus