Gülnar Otobüs Bileti

Gülnar Seferi Yapan Firmalar
Gülnar Hakkında

Gülnar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Gülnar otobüs bileti satan firmalarıGülnar otobüs bilet fiyatlarıGülnar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gülnar, Mersin’in bir ilçesidir. Bir Türkmen yayla kenti olan bu bölgenin Akdeniz’e uzaklığı 32 kilometredir. Yayla kenti olmasından da anlaşılacağı üzere Gülnar ilçesi yüksek bir yere, Toros Dağlarının 950 metre yüksekliğinde var olan Taşeli Platosu’nda, konumlanmıştır. 2015 sayımlarına göre 25.000 civarında olan nüfusu dışarıya verdiği göçlerle eskiye oranla azalmaya başlamıştır. Eski bir ilçe olan Gülnar’ın tarihi Hitit Uygarlığına kadar dayanır. O zamanlardan beri İran, Mısır, Antik Roma, Osmanlı gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Yörük bölgesi Gülnar, 1916 yılında Türkiye’nin bir ilçesi olmuştur. 


Gülnar’a Nasıl Gidilir?

Gülnar ilçesinin Mersin il merkezine uzaklığı 162 kilometredir. Komşu ilçeleri Silifke, Anamur, Bozyazı, Mut, Karaman ve Aydıncık olan ilçenin Akdeniz’e de kıyısı bulunmaktadır. Karayoluyla ulaşmak isteyen ziyaretçilerinin bu isteklerini Gülnar otobüs bileti satın alarak gerçekleştirmeleri mümkündür. 


Gülnar’da Gezilecek Yerler

Gülnar’ın Akdeniz’e uzaklığı çok az olmasa da yine de denizinden faydalanabilirsiniz. Fakat Gülnar ilçesine gittiğinizde özellikle sahip olduğu tarihi yapıları görmeniz önerilir. Bunlar Şeyh Ömer Türbesi, Zeyne Türbesi ve Kırshu-Meydancık Kalesi’dir. 

En Çok Tercih Edilen Gülnar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus