Gümüşhacıköy Otobüs Bileti

Gümüşhacıköy Seferi Yapan Firmalar
Gümüşhacıköy Hakkında

Gümüşhacıköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Amasya’nın en güzel yönlerinden olan, Gümüşhacıköy otobüs bileti satan firmaları, Gümüşhacıköy otobüs bilet fiyatları, Gümüşhacıköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Amasya, Gümüşhacıköy

Merkez ilçeye uzaklığı yaklaşık 68 km olan Gümüşhacıköy, Amasya’nın batı kenarında, Çorum sınırında yer alır. 815 metre rakıma sahip ilçede Karadeniz iklimi etkisini yitirmeye ve karasal iklim daha da hissedilir bir hal almaya başlamıştır. Çevresi dağlarla çevrili bir ova üstüne kurulu olan ilçenin temel ekonomisi tarıma dayanır. En önemli tarım ürünleri şeker pancarı, buğday, arpa, baklagiller, tütün, ayçiçeği ve kendir olarak sıralanabilir. Bunun yanında bahçecilik de önemli üretim kollarındandır. 


Nüfus Yapısı

Gümüşhacıköy 10 bin nüfuslu bir ilçedir ve ilçe nüfusun yaklaşık 3’te 2’si ilçe merkezinde yaşar. Tarih boyunca Doğu Roma İmparatorluğu, Kimmerler, Selçuklular ve Osmanlıların ve son olarak da Türkiye topraklarının bir parçası olmuştur. İlçede Osmanlı döneminden kalma bir adet bedesten ve saat kulesi bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Gümüşhacıköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus