Gündoğmuş Otobüs Bileti

Gündoğmuş Seferi Yapan Firmalar
Gündoğmuş Hakkında
Gündoğmuş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Gündoğmuş otobüs bileti satan firmaları, Gündoğmuş otobüs bilet fiyatları, Gündoğmuş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Antalya, Gündoğmuş

Araştırmalara göre Bizans, Roma ve Anadolu Selçuklu devletleri Gündoğmuş´ta aktif olarak varlık göstermişlerdir. Şimdiki hâlini ise Karaman´ın İksire köyünden göçen insanlar tarafı sayesinde aldığı söylenir. Bu sebeple Gündoğmuş´a Eksere denildiğine de tanık olunabilir. Gündoğmuş´ta her ne kadar ılıman Akdeniz ilçeleri hâkim olsa da kışları yükseklikten dolayı bir hayli sert geçmektedir. Rakımı 900 metredir. İlçede, köyler de dahil olmak üzere yaklaşık 10.000 kişi yaşamaktadır. Ekonomik bakımdan çok üst düzeyde değildir. Ahali, geçimini genelde yaz aylarında yaptığı sezonluk işlerden ve tarım yaparak sağlamaktadır. Bölgede pamuk üretimi oldukça yaygındır. Az da olsa küçükbaş hayvancılıkla geçinen aileler de mevcuttur. Doğal güzellikleriyle meşhur Gündoğmuş´a ulaşmak için sadece Gündoğmuş otobüs bileti sahibi olmak yeterli. 


Gündoğmuş´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Varan Antalya

                    Mersin VİF

                    Ulusoy Antalya

                    Metro Turizm Antalya

                    Güney Akdeniz Antalya 


Gündoğmuş´ta Gezilecek Yerler

                    Pınarbaşı: İlçe merkezine 9 km uzaklıktadır. Sedir, köknar ve çınar ağalarıyla örülü büyük bir ormanı vardır. Günübirlik piknik için ideal. Konaklama imkânları geniş.

                    Uçan Şelale: İlçe merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Köprülü yolu üzerindedir. Eskibağ ve Kayabükü köyleri arasında konuçlanmıştır.

                    Geyik Dağı: 2500 km rakıma sahip bu dağda Karıngöl, Eğrigöl ve Paşagölü mevcut. Bu masmavi göller, alabalıklarının lezzetiyle meşhurdur.

En Çok Tercih Edilen Gündoğmuş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus