Güney Otobüs Bileti

Güney Seferi Yapan Firmalar
Güney Hakkında

Güney Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Güney otobüs bileti satan firmalarıGüney otobüs bilet fiyatlarıGüney otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Güney, Denizli ilinin bir ilçesidir. Tarihi milattan önce 547’e kadar uzanan Güney’de şarap üreticilerinin dikkatini çeken şaraplık üzümler mevcuttur. Fakat yine de bu üzümler ilçeyi ekonomik açıdan ileriye götürecek kadar değerlendirmemektedir. Yine de Kavaklıdere, Doluca ve bazı Fransız şirketleri bu bölgede bağcılık yapmakta ve şarapları için üzümleri burada yetiştirmektedir. Dışarıya çok fazla göç vermekte olan ilçenin şu anki nüfusu 10 bin civarındadır. Güney ilçesinin 1 beldesi ve 16 köyü bulunmaktadır. Ayrıca ilçede Güney Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Kalkınma Vakfı bulunmaktadır ve ilçenin gelişebilmesi için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. 


Güney’e Nasıl Gidilir?

Güney ilçesi, Denizli il merkezine de Uşak il merkezine de 75 kilometre uzaklıktadır. İlçenin komşuları Çal, Buldan, Uşak-Eşme ve Denizli il merkezinin köyleridir. Turizmin bir ekonomik gelir kaynağı olduğu Denizli ilinin karayolları da bu çerçevede gelişmiştir ve bunları kullanarak ve Güney otobüs bileti alarak Güney ilçesine rahatlıkla ulaşmanız mümkündür.


Güney’de Gezilecek Yerler

Güney ilçesinin Adıgüzeller Barajı, Güney Şelalesi ve Cindere Barajı ünlüdür. Bu sebeple buraya geldiğinizde muhakkak buralara uğramanız tavsiye edilir. 

En Çok Tercih Edilen Güney Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus