Günyüzü Otobüs Bileti

Günyüzü Seferi Yapan Firmalar
Günyüzü Hakkında

Günyüzü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Günyüzü otobüs bileti satan firmalarıGünyüzü otobüs bilet fiyatlarıGünyüzü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Günyüzü, Eskişehir iline bağlı bir ilçedir. Buranın tarihi Hititlere kadar uzansa da ilçedeki ilk yerleşim 11. yüzyılda olmuştur. İklimi karasal olan Günyüzü’nün nüfusu 6.000’den azdır. İlçe sakinlerinin geçim kaynakları genel olarak tarım ve hayvancılıktır. 

Günyüzü’ne Nasıl Gidilir?

Günyüzü ilçesi, Eskişehir il merkezine 134 kilometre uzaklıktadır. Komşu ilçeleri Yazır, Hamamkarahisar, Çardaközü, Beyyayla, Gecek’tir. Konya’nın Yunak ve Çeltik ilçelerine giden yol üzerinde bulunan ilçeye en kolay ulaşım karayolları kullanılarak ve Günyüzü otobüs bileti alarak yapılabilir. 

Günyüzü’de Gezilecek Yerler

 Bu ilçeye gelenler ilçe merkezinin 8 kilometre güneyinde bulunan ve Gümüşkonak beldesinde (eski adıyla Yörme) yer alan Bizans harabelerini, özellikle St. Michael at Germia adındaki bir azizin kabrini ziyaret edebilirler. Bunun dışında doğal güzellikleri ziyaret etmeyi sevenler için, Yelinüstü Mağarası tavsiye edilir. Sivrihisar Dağları’nın yamaçlarındaki Kayakent beldesinden buraya ulaşılabilir. İki bölümden oluşan mağaranın özellikle ikinci bölümünde kesinlikle görülesi damlataşlar bulunur. Ayrıca mağara incelendiğinde burada eski dönemlerde hayat olduğu görülebilmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Günyüzü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus