Güroymak Otobüs Bileti

Güroymak Seferi Yapan Firmalar
Güroymak Hakkında

Güroymak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

Bitlis ’in en güzel yönlerinden olan, 
Güroymak  otobüs bileti satan firmalarıGüroymak  otobüs bilet fiyatlarıGüroymak  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Güroymak Bitlis


Bitlis’in Güroymak ilçesi bir ova ilçesidir. İlçenin kuzey tarafı Nemrut Dağı ile çevrilidir. İlk olarak 1987 yılında ilçe statüsüne alınmış olan bu ilçenin son nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 46.000’dir. 


Güroymak Kültürel Özellikleri

Güroymak ilçesinin tarihi araştırıldığında ulaşılan bilgiler bölgede uzun yıllar Ermenilerin hüküm sürdüğünü gösteriyor. Bir dönem Ermenilerin yaşaması ile ilçe ismi Ermenice de köy anlamına gelen Norşin olarak bilinmektedir. Daha sonrasında ise zaman içerisinde Türklerin bölgeye egemen olması ile Güroymak ismi ilçeye verilmiştir. Yaşayan Ermeni nüfusun zaman içerisinde büyük bir çoğunluğunun Kürtleştiği düşünülmektedir. İlçe dağlık bir alanda olması sebebi ile kışları oldukça sert geçer. Yazları ise genel hava daha çok yayla havası hükmünde olduğu için çok fazla sıcak değildir. İlçede yılın belirli dönemlerinde yamaç paraşütü yapabilir, sitemizden temin ettiğiniz Güroymak otobüs bileti ile bu güzel ilçeye seyahat edip hem ilçenin tarihi güzelliklerini keşfedebilir hem de yöre mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz, istediğiniz takdirde konaklama imkânlarını tercih edebilirsiniz. 

Güroymak’a nasıl gidilir?

İlçenin Bitlis merkeze uzaklığı 33 kilometredir. İlçeye düzenelenen otobüs seferleri ile herhangi bir ulaşım sorunu yoktur. Bitlis merkez otogardan aldığınız bilet ile ilçeye ulaşabilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus