Gürpınar Otobüs Bileti

Gürpınar Seferi Yapan Firmalar
Gürpınar Hakkında

Gürpınar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Gürpınar otobüs bileti satan firmalarıGürpınar otobüs bilet fiyatlarıGürpınar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Gürpınar, Van iline bağlı bir ilçedir. Burası Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip ilçesidir. Eski ismi Havasor’dur. Ermenice Ataların Vadisi anlamına gelen Have-tzor sözcüğünden türemiştir. Cumhuriyet döneminde Gürpınar ismini İsmet İnönü tarafından sularının çok olmasından almıştır. 

Gürpınar’a Nasıl Gidilir?

Gürpınar ilçesi, Van il merkezine 21 kilometre uzaklıkta bulunur. Van il merkezine yakınlığı ona avantaj sağlamakta, burayı ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Gürpınar otobüs bileti alındığı takdirde buraya ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. 

Gürpınar’da Gezilecek Yerler

Hem tarihi hem doğal güzellikleri olan Gürpınar’da mutlaka Kızlar Mağarasını ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Yedi salkım köyünde bulunan mağara iki bölümlüdür. Bu mağarada dans eden tanrıça figürlerini görebilirsiniz. İsmini de bu figürlerden almaktadır. Mağarada yaşamın milattan önce 3000-4000 yılları arasında olduğu düşünülmektedir. Bunun dışında Hoşap Kalesi ve Sarduruhinili- Çavuştepe Kalesi de görülmeye değerdir. Hoşap kalesi Güzelsu bucağının kuzey yamacında yer almaktadır. Kalenin öteki isimleri Kale-i Mahmudi, Narin kale ve Mahmudi Kalesi’dir.  Sarduruhinili, Çavuştepe Kalesi Ermeni mitolojisine göre Babillilerden kaçan Ermeni kralı tarafından yerleşim yeri olarak seçilmiştir. 

En Çok Tercih Edilen Gürpınar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus