Güzelyurt Otobüs Bileti

Güzelyurt Seferi Yapan Firmalar
Güzelyurt Hakkında

Güzelyurt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Aksaray’ın en güzel yönlerinden olan, Güzelyurt otobüs bileti satan firmaları, Güzelyurt otobüs bilet fiyatları, Güzelyurt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Güzelyurt İlçesi Hakkında Bilgiler

Tarih meraklılarının mutlaka gidip görmesi gereken bir yer. Tam bir tarih cennetidir. Güzelyurt, Aksaray il merkezine, 35 km. uzaklıktadır. Güzelyurt-Niğde arası uzaklık: 80 km. Güzelyurt-Nevşehir arası uzaklık: 70 km. 

Güzelyurt İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Güzelyurt’un küçük bir kasabası olan Selime, Ihlara Vadisi’nin bitiş noktasında bulunmakta. Kapadokya’ya gelen turistlerin uğrak yeri olan Selime’deki kiliseler, kervan yolu ve manastır bulunduğu bölgeyi mistik atmosfere bürüyor. Selime’nin içerisindeki katedral ve peribacaları ilk göreceğiniz güzellikler olacak. Eski dönemlerde Selime’de kurulan pazar sebebiyle kervanlar bölgeye gelmekte ve develer katedralin orta kesimine çıkarılmaktaydı. Gelen kervanların dinlenmesi ve ibadetini yapması için inşa edilmiştir katedral ve manastır. Manastır aynı zamanda bölgedeki din adamlarının yetiştirildiği bir mekan olması nedeniyle önemli olup, buradaki kayalara oyulan kiliseler genellikle Bizans sanatının örnekleridir. Selime, peribacalarına oyulup işlenen barınaklarıyla, sığınaklarıyla, kiliseleriyle ve mezarlarıyla Aksaray gezilerine dahil edilmesi gereken bir kasaba. Hem uzun bir yolculuk yapıp hem de keyifli bir zaman geçirmek için Selime Kasabası’nı rotanıza dahil etmelisiniz. Selime Katedrali ve Peribacaları bir süre yaşadığınız tarihten uzaklaştıracak sizleri. Güzelyurt Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Güzelyurt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus