Hacıbektaş Otobüs Bileti

Hacıbektaş Seferi Yapan Firmalar
Hacıbektaş Hakkında

Hacıbektaş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Hacıbektaş otobüs bileti satan firmalarıHacıbektaş otobüs bilet fiyatlarıHacıbektaş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hacıbektaş, Nevşehir iline bağlı bir ilçedir. 13. yüzyılda Hacı Bektaş-i Veli’nin Anadolu’ya gelip Suluca Karahöyük’e yerleşmesi akabinde Hacım Köyü değişmeye, bir ilim yuvası haline gelmeye başlamıştır. Yöreye yaptığı bu büyük etkiler sonrasında Hacı Bektaş-i Veli’nin ölümünün ardından buraya onun ismi verilmiştir. Önceleri sırasıyla Niğde ve Kırşehir’e bağlı olan ilçe, 1954 yılında Nevşehir’in il olmasıyla ona bağlı bir ilçe haline gelmiştir. İlçenin Hacı Bektaş-i Veli kültürünü taşıması burada eğitim oranın hep yükseklerde olmasını sağlamıştır. 

Hacıbektaş’a Nasıl Gidilir?

Hacıbektaş ilçesi, Nevşehir’e 45 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Avanos, Mucur, Gülşehir ve Kozaklı’dır. Bu eski zamanlardan beri sahip olduğu kültürel mirasa sahip çıkan ilçeye gitmek için Hacıbektaş otobüs bileti almanız yeterlidir. 

Hacıbektaş’ta Gezilecek Yerler

Hacıbektaş ilçesine geldiğinizde özellikle burada doğmuş olan Alevilik/Bektaşilik öğretisini kavrayabilirsiniz. Bunun için açılmış olan Hacı Bektaş Veli Dergahını gezebilirsiniz. Burası 1964’ten beri müze olarak kullanılıp kendisine meraklı turistleri beklemektedir. Bunun dışında Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde sergilenen tarihi eserleri görebilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Hacıbektaş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus