Halkapınar Otobüs Bileti

Halkapınar Seferi Yapan Firmalar
Halkapınar Hakkında
Halkapınar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Halkanıpınar otobüs bileti satan firmaları, Halkapınar otobüs bilet fiyatları, Halkapınar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Halkapınar

Konya´nın eski ilçelerinden biri olan Halkanıpınar´ın tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanmaktadır. Bölgenin yerleşim yeri olarak ilk defa Ön Hititler tarafından kullanıldığı düşünülmektedir. Bu döneme ait İvriz Kaya  Kabartması, hâlen sapasağlam durmaktadır. Halkapınar, Ön Hititlerin ardından Asurluların hâkimiyetine ondan sonra, Bizans ve Romalıların eline geçmiştir. Malazgirt Savaşı´ndan bu yana Türk yurdudur. Osmanlı İmparatorluğu, bir dönem Halkapınar´ı silahsız bir güvenlik sahasına dönüştürmüştür. İlçede belediyecilik faaliyetleri 1954 yılından bu yana sürmektedir. Halkapınar´ın eski adı Zanapa´dır. Bugünkü adını, 1962 yılında düzenlenen yasayla birlikte almıştır. 

Halkapınar halkı 20 sene evvel, tarım ve hayvancılıkla yaşamını idame edebiliyordu. Fakat 1985 yılında açılan İvriz Barajı sonrasında, verimli tarım alanlarının baraj altında kalması, ahaliyi çaresiz bırakmış; onları Ereğli ve Mersin gibi büyük yerleşim alanlarına göçmeye zorlamıştır. Halkapınar´da hava ve deniz ulaşımı mevcut değildir. Ulaşım sadece karayolu aracılığıyla sağlamaktadır. Bu nedenle Halkapınar otobüs bileti hayati bir öneme sahiptir. İlçeye bağlı olan tüm köylere ulaşım sağlanabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Halkapınar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus